Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Dzieci Basu level 2 - recenzja

"Dzieci Basu level 2" to długo zapowiadane dzieło speców od mocnego vibe-u: reprezentującego Szczecinek WUZETA, ekip: DOBREBITY.PL i MORDOR MUZIK.
Pierwsze wydawnictwo VIVID STEAM RECORDS zawiera 14 numerów w których dominuje ciężki, niski bas. Każdy spragniony tego,
by usłyszec grime w polskim wydaniu, dostaje mocną pozycję na której się nie zawiedzie.

A o to, aby się nikt zawiedziony nie czuł dbają : autor "Własnego Zdania" Wuzet, wracający po latach Breku, Porchy,Jerome de Chef,CLN 3000,Dubsknit,PLN beatz,PZG,Miły,Ginger,ATZ,METROWY,ChamPhoenix,
Walek, Małolat,HudyHary, Mentalcut,Lenkemz,NIKO,Fidser,Kasierr i odpowiedzialny za mix DJ Enes.

Płyta jest niesamowicie spójna, przez 12 pełnowymiarowych numerów, nie sposób się nudzić, a i dwa remixy zamieszczone na mixtapie : "PL Grime" i tytułowy "Dzieci Basu level 2" są bardzo przyzwoicie zrobione.

"Dzieci Basu level2" zabierają słuchaczy w podróż, albo jak własciwie powinno to być powiedziane w przelot, który mówiąc najprościej skupia się na "dekompresji stresu,złości i 
strachu" czyli wszystkiego, co spędza sen z powiek. Zawiera także jasne przesłanie: "Legalizacja Marichuany uczyni więcej dobra, niż zła".Szczególnie mocno akcentuje Metrowy, przytaczając historię Grubsona, któóry ryzykując, że zostanie pozbawiony wolności za marichuanę, pokonał raka.
Ciekawym rozważaniem jest kawałek "Android" w którym prym wiedzie Ginger, traktujący o kontroli rządowej, zaś najciekawszym zabiegiem na płycie jest 
wstęp do "Znowu psujesz mi high". Poziom składania rymów jest u wszystkich na wysokim poziomie, nie ma tu może  rozbudowanych porównań i metafor, ale  uniknięto groźnego,acz kuszącego wielu, przy takiej teamtyce i takich beatach, popadania w banał, czego nalezy twórcom gratulować, bo zadania wcalenie było łatwym. 

Sam krążek został wydany w digipacku i nie zdradzając do końca dlaczego, słowo dajemy, że Ci którzy skuszą się na zamówienie go, nie będą żałować ani grosza! Jeśli jednak chwilowo hajs Wam się nie zgadza, albo nie jesteście przkonani, VIVID STEAM udostępnia mixtape do odsłuchu i pobrania za darmo
na swoim kanale YT i stronie wytwórni.

Jeśli ktoś mnie zapyta co jestnajlepszego w "Dzieciach Basu level2" nie wskażę jednej cechy, za to tę najgorszą a i owszem.
Bo najgorsze zaiste, jest to, że się kończą po niespełna piećdziesięciu-pięciu minutach.Nadzieje na kontynuację, jednak daje zapewnienie Wuzeta "Dzieci basu to dopiero drugi level"! Czekamy zatem już z zaostrzonymi apetytami na koncerty i level trzeci!
POLECAMY!

Coroner 


2015-08-14 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi