Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Wystawa za pasem!

Zapraszamy do włączenia się w społeczną akcję tworzenia czasowej ekspozycji poświęconej historii śląskiego hip-hopu!

Jeśli:
?? Masz stary walkman lub discman,
?? Nie wyrzuciłaś/eś plakatów z koncertów hip-hopowych,
?? Z sentymentu nie pozbyłaś/eś się zniszczonych lenarów, dresu Moro Sport czy czapki z daszkiem,
?? Zostawiłeś sobie na pamiątkę otagowane opakowanie marlboro,
?? Nadal na Twojej półce leżą stare hip-hopowe składanki i nielegale,
?? Nie wyrzuciłaś/eś zużytych opakowań po farbach w sprayu,
?? Masz zdjęcia z hip-hopowych imprez, koncertów,

napisz do nas na adres hiphop@muzeumslaskie.pl. W e-mailu opisz koniecznie, jakiego rodzaju przedmioty chciałbyś nam przekazać na czas trwania wystawy, wyślij ich zdjęcia, a my skontaktujemy się w celu użyczenia i dopełnienia wszelkich formalności. 

Wystawa ukaże zjawisko fascynacji kulturą hip-hop w latach 1993–2003 i uczestnictwo w niej jako ważne zbiorowe doświadczenie, które ukształtowało dużą część pokolenia dzisiejszych trzydziesto- i czterdziestolatków. Pomóż nam stworzyć prawdziwy obraz początków hip-hopu w naszym regionie.

Zbiórka eksponatów trwać będzie do końca sierpnia 2018 r. Wasze pamiątki nie tylko wzbogacą wystawę, ale przede wszystkim sprawią, że staniecie się częścią tej inicjatywy. Zależy nam, aby dowiedzieć się więcej o lokalnej scenie, poznać ludzi i zespoły, których sława być może nie wyszła poza jedną dzielnicę, ale były dla Was ważne.

Jednocześnie zastrzegamy sobie możliwość akceptacji lub odrzucenia zgłoszonych eksponatów - nie wszystkie przedmioty zostaną włączone do ekspozycji. Finalna decyzja o ich przyjęciu zapadnie na przełomie sierpnia i września 2018 r.

Przypominamy także o naszej ankiecie dotyczącej kultury hip-hop na Śląsku w latach 1993–2003, więcej w wydarzeniu Ankieta // Początki hip-hopu na Śląsku. Ankieta dostępna jest pod adresem: https://goo.gl/forms/lEJnhLSYJEj4X79p2 

Jeśli byłaś/eś twórcą lub uczestnikiem kultury hip-hop, podziel się z nami wspomnieniami. Niech ożyją, a Twoje pamiątki ujrzą od dawna niewidziane światło dzienne.

Więcej na stronie: bit.ly/2L40Gkd.
•\

Fot. Szymon Kobylarz
-----
[Kolorowe zdjęcie. Poukładane na mapie miasta przedmioty związane z kulturą hip-hop: kasety, zdjęcia, negatywy, czasopisma, puszki sprayu, polaroidy, autografy i inne.]

2018-07-12 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi