Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Słoń/Mikser - Demonologia II (Recenzja)

Mogłabym napisać prosto – technicznie dobre rymy Słonia i świetna robota Miksera za konsoletą z udziałem gości. Płyta jak chyba wszyscy się spodziewali po mocnym beforze - dobra, a nawet bardzo dobra. Co jednak ją wyróżnia?

Napisać o tym, co wielu już pewnie usłyszało byłoby banalnie łatwo, pisząc peany na temat umiejętności twórców, ale ja wolę się skupić na tym, dlaczego ta płyta jest tak ważna i co czyni ją pożądaną?
„Bo to co nas podnieca to się nazywa”...właśnie, już nie wystarczy kasa seks ani ulica. Teraz wszystko musi być spojone zwyrodnieniem.
Jestem pewna, że hit tej płyty będzie jeden i on zostanie „nieśmiertelny” jak love forever. Ania, bo o tym kawałku mowa, to nie tylko dobrze poprowadzona historia , świetny beat, ale także i odwrócenie ról i sprawiedliwa kara, które zawsze dobrze się sprawdzają. Nie można nie zauważyć podobieństwa pomysłu do First of the year Skrillexa, ale nie mam zamiaru ujmować temu kawałkowi z takiego powodu. Gdybym to zrobiła połowę raperów marudzących wciąż o ulicy i blokach można byłoby śmiało skreślić już najpewniej zostając tylko przy kilku płytach, które pojawiły się na początku polskiego rapu. Choć moje złośliwe podejście do świata wtrąciłoby, że to i tak czyjeś kopie i wszystko już było.
Ale dość wycieczek. Wracając do tematu głównego - płyta pozwala przepracować wiele emocji z którymi człowiek nie radząc sobie, albo zaczyna uważać się za wariata, albo zaczyna działać. A jest w czym wybierać od chorób przez hazard, gwałty, wojny do ośmieszania Boga. Płyta jest poprowadzona w naracji, która pokazuje że istnieje zapotrzebowanie na mentora, który wskaże drogę. Przed słuchaczem zatem dwóch egzorcystów lub szamanów, którzy w swoich wizjach pół na pół obłąkanego i bardzo mocno osadzonego w paskudnych realiach człowieka, odczyniają uroki i rozliczają z brudów.
Jeśli ktoś zatem chce poszukać ukojenia i rozładowania napięcia podarowując sobie luksus przeżywania duchowego Katharsis - ta płyta jest dla niego. Ja, z czystym już sercem polecam.

tekst: Wioletta Psiuk


2013-10-05 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi