Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Proceente - Znaki zapytania 2 (Recenzja)

Proceente Znaki zapytania 2

Czwartego kwietnia otrzymaliśmy całość mixtape-u Proceente Znaki Zapytania 2.
Od jakiegoś czasu można było już usłyszeć poszczególne kawałki umieszczane systematycznie przez artystę w sieci. Jak prezentuje się jego dzieło w pełnej krasie?

Przywitaniem dla słuchacza jest przyjemna dawka skreczy serwowanych przez DJ-a Te w Intro. Pierwsze rymy padające na tej produkcji dotyczą zaś tego, co ma Błysk, a czemu go brak. Moneta czy rym? Do odpowiedzi na to pytanie zostają wezwani mc’s, ale także i słuchacze.
Po tym wstępnym ustaleniu następują momenty Śmiechu warte ...choć to najczęściej śmiech przez łzy. Każdy mimo absurdów rzeczywistości układa Plany, ale ile z nich się urzeczywistni, a ilu marzycieli przepadnie? tylko Bog wie. Następnie pojawiają się Znaki zapytania, jak wybierać by wygrać życie i najważniejszy z nich jak poznać odpowiedzi na pytania które nie dają spać męcząc sumienie. Historia złożona opowiada między innymi o jednym z najbardziej znanych wydawców. O którym? Przekonacie się słuchając tego kawałka. Co Proceente ma do powiedzenia o samym sobie? Na pewno się nie wywyższa i nie jest ideałem, jeśli ktoś szuka w rapie przechwałek źle trafił, bo tu ich nie znajdzie. W zamian za to dostanie naprawdę dobry i mądry kawałek. Pociąg wciąż pędzi, gdy tempo zostaje narzucone, w złapaniu oddechu i rozkminieniu tematu wspomagają Procrente - Skajsdelimit i Klemens. Czym jest P.S.T? niech to pozostanie nutką tajemnicy, bo nie warto zdradzać wszystkiego już na starcie. Klisze to zbiór obserwacji na temat tego jak rodacy widzą samych siebie, a jak to jest w praktyce. Ten kawałek doskonale pokazuje role stereotypu w społeczeństwie. Bez Cenzury obnaża zaniedbania w każdej dziedzinie od rapu przez prawo do spraw obyczajowych. Ale żeby nie było tak pesymistycznie klimat zmieniają diametralnie Dobre chwile, które należy doceniać i wykorzystać,bo zbyt często zapominamy o tym, że mamy jedno życie i kolejnej szansy by być szczęśliwym nie będzie. Wielokrotnie już wielu o tym wspominało, ale jak się okazuje, ta na pierwszy rzut oka oczywista prawda jest warta ciągłego przypominania. Po udanej imprezie pełnej owych dobrych chwil, gdy przychodzi dzień następny i moment trzeźwienia, każdy kto wychylił choć raz za dużo pewnie układał w głowie swój własny Kac Manifest. Nie inaczej jest z Proceente i Bleizem, który udziela się w tym kawałku w gościnnej zwrocie. Chcieć, umieć, zrozumieć .... na ile wszystko idzie to w parze i czy to dla każdego osiągalne? Raper przy wsparciu Echo przekonuje że tak. Trzeba wierzyć w dobro, by w tym kraju przeżyć, nie można skupiać się na myślach rodem ze zgrupowania Al.-kaidy, z mistrzowską zwrotką usłyszymy tu reprezentanta Gliwic Skorupa, który w swoim stylu gawędziarza opowiada o sprawach najważniejszych. Pojawia się tu też ciekawostka, rzadko bowiem zdarza się by raper pamiętał o kobietach słuchających rapu i zwracał się także do nich - tu mamy chwalebny wyjątek, który należy docenić.

Co do gości, którzy licznie pojawili się na płycie, a nie zostali wymienieni wcześniej, usłyszycie: Igorilla, Siódmego i Mimi. Za stronę producencką odpoweidzialni są: TMK Polej, Kociołek, Malin i Zbylu.

Podsumowując: Znaki zapytania 2 są nasycone od strony tekstowej wątpliwościami natury filozoficznej, od strony warstwy muzycznej wielością skreczy i sampli. Płyta zdecydowanie należy do tych, która wywołuje potok przmysleń.
Jeśli tego właśnie słuchaczu szukasz – Polecam!

tekst: Wioletta Psiuk


2014-04-07 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi