Login: Hasło:
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Ten Typ Mes - Trzeba było zostać dresiarzem (Recenzja)

Styl, Nagrania, Ubrania – czyli Alkopoligamia prezentuje nowy krążek Tego Typa Mesa „Trzeba było zostać dresiarzem”
Nie wiem co kierowało Mesem, by wydać taką płytę - może kieliszek za dużo, może cokolwiek innego, nie mniej – Chwała mu za to!

Dresiarz postacią tragiczną i heroiczną? Właściwie, czemu nie? Przy ogólnym hejcie tej subkultury – wychodzi torpeda (choć w kontekście tej płyty raczej wypadałoby powiedzieć petarda), uderzająca celnie w sedno.


Na, jak pisze autor „Najbardziej pozytywnej jego płycie” zawartych jest osiemnaście kawałków. Ich produkcją zajęła się armia producentów: Szogun, dj Eprom, Sherlock, R.A.U, L.A, Bonny Larmes, SoDrumatic, Stona,Głośny, Lower Entrance, Qciek, Skubas oraz sam Piotr Szmidt.
Dzięki tej wielości styli „T.B.Z.D” jest bardzo różnorodna muzycznie, ale co niesamowite, również spójna. Przepych w tej sferze nie jest jednak jedynym o jakim można mówić przy tym wydawnictwie.
Do albumu dołączony został także pewien plakat... Myślę, ze każdy facet będzie co najmniej żywo zainteresowany jego zawartością, a co gorsza mimo, że sama siebie nigdy nie podejrzewałam o skłonności homoseksualne, to bez wątpienia piękna dresiara robi wrażenie i na mnie. Przy tym posterze bardzo jasne stają się słowa pochodzące z kawałka „Głupia, spieta dresiara”: ‘nikt Ci nie jebnie, choćby kibicowało mu całe Wembley’.
Jeśli jakimś cudem jednak ktoś po przesłuchaniu zawartości krążka poczuje jeszcze niedosyt, może sięgnąć do wyboru felietonów, autorstwa Piotra Szmidt-a napisanych na przestrzeni lat od 2011 do 2013, będących doskonałym uzupełnieniem dla płyty.

Co do zawartości tekstowej – Ten Typ Mes rysuje sylwetkę typowego polskiego dresiarza. Ani specjalnie lotnego, ani wbrew swojemu własnemu przekonaniu wewnętrznemu – przystojnego, – raczej śmiesznego kozaka, pięknego w swojej naiwności wynikającej z uporczywego ignorowania rzeczywistości i odporności na logikę, co stanowi jego metodę na życie. Jednak każdemu- nawet przedstawicielowi tej subkultury, zdarzają się chwile przemyśleń o głębszej naturze niż solara i kolejna dawka kreatyny...
A kiedy to się już dzieje – każdy z nas odkrywa w sobie wewnętrznego dresiarza lub dresiarę (bo i kobiety nie zostały tu pominięte). Od tej płyty patrząc na innych, będziesz drogi słuchaczu patrzył na pokolenie dresów jako na najbardziej reprezentatywną subkulturę w tym kraju.

Mes jest perfekcjonistą w swoim fachu, wszystko co zdawać się może tu spontanem zostało przemyślane dwa razy. Konstruowanie porównań, które mogą wydawać się miejscami błahe i nijakie, pozorna szydera opiewająca swoje własne położenie. Wszystko jest pomyślane tak, by oddać dresa i w słowie i w myśli.

Po „Anatomii” K2. Która sprawiła, że w człowieku została ukojona dusza refleksyjna i krytyczna, przychodzi mi zmienic całkowicie klimat i zostać dresiarą i wchodzę w to!
Parafrazując zawołanie Marksa i Engelsa z „Manifestu komunistycznego” – Wszyscy dresiarze tego kraju (Ci krypto i Ci całkiem jawni ) łączcie się!

tekst: Wioletta Psiuk


2014-04-17 Dodoł: SilesiaCrime


Nowe Studyjne Ep Ekologika zapowiadające nadchodzącą płytę. Wpiszcie na Youtube EKOLOGIK EP 2017 TUNEL
Z dedykacją dla tych, z którymi przez pewien czas myślałam i czułam podobnie...
Syty & Kikoraf (PzTw, DGK) & Hesik (Dwie Twarze, CeHa) - Po zmierzchu [muzyka: EST (Siła z Pokoju), realizacja: Haku (FAA Studio)]. NOWOŚĆ !! Zapraszamy do przesłuchania !!
Kikoraf - Wyrok w zawieszeniu (prod. EST), czyli Nowy Klip, który zawiera życiowy przekaz. Pora na refleksje. Zapraszamy do sprawdzenia.
SZUMERS - MIEJSKI BRUDNOPIS odsłuch pojawił się na kanale!
Zapraszamy do odsłuchu płyty Edson - 7!
Pierwszy singiel z płyty Edsona!
Zapraszamy do sprawdzenia drugiego singla z płyty "Miejski Brudnopis"
Pierwszy singiel z projektu Szumers - "Miejski Brudnopis"
[wiyncyj] [dodej Newsa]

Darmowe fotoblogi